Krakow Restaurant

Smaczna włoska restauracja
Chcesz dobrze zjeść? Wśród wielu alternatyw, które proponuje europejska sztuka kulinarna warto zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Dlaczego? Przede wszystkim z tego powodu, że włoska kuchnia to kalejdoskop smaków, połączeń i duża dawka składników odżywczych.

Charakterystyczne włoskie przyprawy

Polakom włoska restauracja, łączy się prawie zawsze z makaronem i pizzą i ewentualnie z winem. Podczas gdy włoska sztuka kulinarna to również takie przysmaki jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Podstawowe włoskie dania

Makarony to baza kuchni włoskiej. Włosi przyrządzają makarony w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie trudno wyobrazić sobie składniki których nie da się dodać do tej potrawy. rest włoska w krk Ryby, szeroki wybór mięs, np. wołowe czy dziczyzna i rożnorodne przyprawy, powodują, że makarony można jeść każdego dnia.

Kolejnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch tylko ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoska potrawa. Dobra włoska pizza powinna mieć cienkie ciasto i niezbyt duża ilość dodatków. Najprostsza jej wersja to margharita z mozarellą. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli chcesz być „fit”.

Włoskie potrawy to coś więcej niż jedynie pizza i pasta. To również canelloni, tortellini, piada oraz szeroki wybór deserów – takich jak granita czy panna cotta. Będąc w restauracji włoskiej nie można nie skosztować wina czy dojrzałych serów- ricotty, mozarelli oraz grana padano.
Zobacz film

ADD YOUR COMMENT