Pyszna kuchnia polska

Jeśli pragniesz spróbować tradycyjnej kuchni polskiej, przestań kalkulować swoje kalorie. Zwyczajowe posiłki są nadzwyczaj obfite i niejednokrotnie zawierają niemało mięsa. Wystarczy niemniej jednak spróbować jedynie odrobinę, żeby odkryć, że są naprawdę smaczne i godne kilku kęsów więcej. Najbardziej polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma fundamentalnymi towarami jakie jedzą na co dzień jest chleb oraz krajowa kiełbasa.

kuchnia polska Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, jednakowoż kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, by nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w różnorodne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z doskonałego chleba i apetycznych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest non stop wzbogacane o nowatorskie smaki, nieraz nawet egzotyczne.

Jakich artykułów nie może zabraknąć w standardowej polskiej kuchni?

Polish Cuisine in Krakow

W największym stopniu pospolitymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół i przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub ewentualnie pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest słusznym uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz wspomaga strawić dania.

Skąd krajowa kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, wolno w niej również odnaleźć właściwie przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Współcześnie polskie menu wciąż się zmienia, pod wpływem rozmaitych, nieraz egzotycznych potraw.
•    Oprócz schematycznych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować też w wegetariańskich bufetach, i w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Pokrótce – jaka jest stereotypowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, pyszna i w pewnych sytuacjach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dziś z łatwością odnaleźć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy standardowych potraw oraz bardzo dobre polskie napoje i upajać się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.

ADD YOUR COMMENT