Restaurants in Main Market

Autentyczna włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Włoskie restauracje to w Polsce najpopularniejszy typ gastronomii. Lubimy włoskie jedzenie bo jest pyszne, treściwe oraz ładnie wygląda na talerzu. Z całą pewnością najczęściej decydujemy się na włoskie makarony. Bardziej wrażliwi goście próbują rzadsze dania – tortellini, gnocchi czy desery włoskie.
Rozglądając się za smaczną restauracją włoską należy przyjrzeć się kilku istotnym cechom: jak wiele półproduktów rzeczywiście jest sprowadzanych z Włoch, czy w karcie można znaleźć też mniej znane włoskie potrawy, czy karta win, zawiera typowo włoskie wina. Włoska kuchnia to bogata różnorodność i jedzenie z wielu części kraju. Prawdziwie włoska restauracja stworzy prawdziwie włoski klimat.

Włoska kuchnia jest nieskomplikowana, co nie zmienia faktu, że że nie jest dobra Z pewnością można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Dobre wina włoskie

Żadna szanująca się restauracja włoska, która pretenduje do bycia klasycznym miejscem na kulinarnej mapie miasta, nie może ignorować trunków. Posiłek w klimacie włoskim bez wyjątku musi obejmować również aperitiff. Kieliszek alkoholu to we Włoszech standard. włoska restauracja Kraków centrum Klasyczne włoskie wina to przede wszystkim toskańskie vin santo, lombardyjskie oltrepo pavese a także monti z Sardynii. Restauracja włoska – jeśli rzeczywiście chce być rozpoznawana jako prawdziwie włoska, powinna mieć różnorodną kartę win.

Regionalna kuchnia włoska

Mając ochotę poznać fenomen włoskiego gotowania bez wahania trzeba odwiedzić restaurację, która potrafi przygotować nie jedynie makaron i pizzę.
Zobacz film

ADD YOUR COMMENT